Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Vitaverseny nemzeti döntő

Az Európai Unió támogatásával szervezett Climate of Change nemzetközi, angol nyelvű vitaverseny május 27-i nemzeti döntőjében iskolánk csapata, a Debaters for Change második helyen végzett. A verseny fordulóiban a klímaváltozás EU-t érintő kihívásairól vitáztak a diákok. A döntő tételmondata a következő volt: „A klímaváltozás tovább fokozhatja a vízhiányt a tagországokban, ezért a nemzeti kormányoknak árpolitikával kellene szabályoznia a fogyasztást.” 

A döntőre a Magyar Nemzeti Múzeumban került sor, az esemény fővédnöke Áder János köztársasági elnök volt.

A Debaters for Change a döntőben…

és a díjátadón. Jobbról balra: Bereményi Bálint, Bán-Földváry Loránd, Szuromi Attila 11.C, Veres Kata Nóra, Maczucza Anna 9.C, Sóska Gabriella 12.B, Belinszky Péter felkészítő.

Az egyetemi korosztályban ezúttal már a DE-ELTE színeiben induló, iskolánk hajdani többszörös bajnokcsapata, a Brainstorm szintén második helyezést ért el. A csapat tagjai mellett versenybírákként Makay Mariann, Csáki Lilla és Oláh Rebeka egykori kiváló disputázóink segítették a rendezvénysorozat lebonyolítását.

A Brainstorm: Gajdos Ádám, Turcsán Balázs és Horváth Máté

You are here